Kategorie blog
Bezpieczne i funkcjonalne toalety podwieszane na stelażu podtynkowym

toaleta podwieszana

Przez lata powstało wiele mitów i niepewności wokół podwieszanych toalet, dzięki czemu mają one równie wielu zwolenników, jak i przeciwników. Przyzwyczajeni do tradycyjnego modelu toalety stojącej, traktujemy systemy podwieszane z pewną dozą dystansu i nieufności. Dziś z bliska przyjrzyjmy się temu rozwiązaniu i sprawdzimy, czy rzeczywiście tak straszny diabeł, jak go malują.

Ponadczasowa estetyka toalet ze stelażem podtynkowym

Zacznijmy natomiast od najbardziej przyjemnych aspektów tego problemu, mianowicie wyglądu i funkcjonalności. Toalety podwieszane są niezaprzeczalnie estetyczne i prezentują się świetnie w każdej łazience, bez względu na kształt misy. Brak podstawy misy WC wpływa zarówno na estetykę, jak i zdecydowane wizualne odciążenie całości instalacji oraz na łatwość utrzymania toalety i całej łazienki w czystości. Łazienka wyposażona w toaletę podwieszaną marki Swiss Liniger z serii Rimless, niezależnie do tego, czy będzie to model Ivetta, Pia czy może Clarisa, będzie prezentować się nowocześnie i elegancko. Co więcej, stelaż podtynkowy sprawia, że wszelkie elementy konstrukcyjne są niewidoczne, a także znacznie wycisza on pracę urządzenia sanitarnego.

toaleta podwieszana 2

Postaw na jakość i bezpieczeństwo

Co jednak z bezpieczeństwem i trwałością podwieszanych mis WC? Czy decydując się na to estetycznie atrakcyjne rozwiązanie, zapewniamy sobie wieloletnią niezawodność toalety? Na co trzeba zwrócić uwagę podczas instalacji, aby cieszyć się funkcjonalną łazienką przez długi czas?

Pierwszym, oczywistym tropem, jest jakość materiałów użytych przy zabudowie stelaża podtynkowego. Tanim rozwiązaniem jest płyta gips-karton, która jednak cechuje się dość dużym ciężarem oraz trudnością obróbki, a także z upływem czasu może stać się bardziej wrażliwa na wilgoć, niż byłoby to wskazane w wypadku zastosowania jej w łazience. Natomiast gotowa płyta budowlana z XPS, choć droższa, cieszy się dużą popularnością ze względu na łatwość montażu, krótki czas wykonania zabudowy podtynkowej oraz dużą odporność na działanie wilgoci. Co więcej, gotowe płyty często posiadają już fabrycznie przygotowane otwory na przyłącza sanitarne oraz zawieszenie miski ustępowej.

Toaleta podwieszana Swiss Liniger Pia

toaleta podwieszana Pia

Następnym ważnym krokiem jest zniwelowanie ryzyka pękania ceramicznego wykończenia zabudowy. Aby cieszyć się pięknie wykończoną, trwałą łazienką należy zwrócić szczególną uwagę na stabilne połączenie stelaża podtynkowego WC ze ścianą i posadzką łazienki. Równie ważna jest wytrzymałość wykonanej obudowy na duże obciążenia, dlatego podczas wyboru materiałów do montażu, kładź nacisk na sztywność i grubość wybranych materiałów.

Toaleta podwieszana Swiss Liniger Clarisa

toaleta podwieszana Clarisa

Na koniec pozostaje nam wybór dobrej jakości podwieszanej misy WC. Odpowiedni model zaufanej marki zaważy na całym projekcie, dlatego my polecamy modele Swiss Liniger, która znana jest ze swojej niezawodności i wysokiej jakości materiałów, z których wykonane są ich modele. W naszym sklepie wszystkie misy WC dostępne są w zestawach gotowych do montażu. W ich skład wchodzi misa podwieszana Rimless do wyboru, przekładka akustyczna, wsporniki dystansowe, przycisk WC, deska oraz stelaż Geberit UP100 lub Koło Slim2. Z tak skompletowanym wyposażeniem jesteśmy gotowi do montażu!

Stelaż podtynkowy Geberit w zestawie z podwieszaną misą WC marki Swiss Liniger

stelaż podtynkowy Geberit

Dzięki podwieszanym toaletom możemy dowolnie kreować przestrzeń toalety, ograniczając do minimum widoczne elementy armatury. Aby jednak cieszyć się jakością i trwałością misy WC na podtynkowym stelażu należy zwrócić uwagę na wiele zmiennych. Starając się zwrócić uwagę na podstawowe aspekty związane z montażem toalety podwieszanej, wiemy, że nadal pozostaje wiele czynników wpływających na pomyślność projektu. Jeśli po lekturze naszego bloga nadal masz pytania i wątpliwości, odwiedź nasz show room przy ulicy Trakt Brzeski 35 w Warszawie, a nasza ekipa chętnie pomoże zrealizować Twój wymarzony projekt toalety.

Stelaż podtynkowy Koło w zestawie z podwieszaną misą WC marki Swiss Liniger

stelaż podtynkowy Koło

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl