Kategorie blog
Akryl czy konglomerat — jak wybrać idealny brodzik prysznicowy?

brodzik w toalecie

Wybór brodzika prysznicowego, który nie tylko będzie pasował do naszej kabiny, ale też do całego pomieszczenia, a także będzie funkcjonalny i sprawnie działający, bywa zadaniem, którego nie specjalnie chcemy się podejmować. Mnogość modeli na rynku oraz czynników, które wpływają na końcowy efekt, to tylko nieliczne z powodów, dla których często mamy więcej pytań, niż odpowiedzi. Dziś postaramy się to zmienić, odpowiadając w naszym blogu na Wasze najczęstsze pytania odnośnie do wyboru brodzika.

Brodzik prysznicowy i jego własne królestwo.

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle brodzik jest tak ważnym elementem naszej łazienki. Przecież prysznic do głównie kabina — panele ze szkła, drzwi prysznicowe i profile mocujące. Nie wspominając już faktu, że coraz więcej ludzi wybiera kabiny prysznicowe bez brodzika, mocowane bezpośrednio na posadzce. Jednak co jeśli konstrukcja naszego domu czy mieszkania nie pozwala na prysznic bez prodzika? Lub też nie jest to coś w naszym stylu? Albo po prostu lubimy tradycyjne rozwiązania i gładką, ciepłą powierzchnię brodzika podczas kąpieli?

Jeśli jeden z tych punktów jest Ci bliski, a może masz swoje inne powody, dla których cenisz brodzik ponad prysznic na posadzce, to wiesz, jak istotnym elementem wyposażenia staje się brodzik właśnie. Nie tylko w pewien sposób domyka on przestrzeń prysznica, współgrając z liniami zarysowanymi przez szklane panele, lecz także nadaje pewnego charakteru naszej kabinie. Brodzki konglomeratowe są tutaj szczególnie cenione ze względu na swoją cechę długiego oddawania ciepła. Dzięki takiej wydawać by się mogło, drobnostce, całe doznanie kąpieli w kabinie nabiera innego wymiaru. Staje się ono bardziej intymne, relaksujące i zwyczajnie przyjemniejsze.

brodziki

Siła materiału — z czego pownien być wykonany brodzik idealny?

Jeśli już poruszyliśmy temat tworzywa, z którego może być wykonany brodzik, zostańmy przy nim, gdyż jest to kwestia wpływająca nie tylko na nasze odczucia, lecz także trwałość i cenę produktu.

Brodziki akrylowe nie potrzebują reklamy.

Brodziki akrylowe to popularny wybór wśród poszukujących rozwiązań bardziej ekonomicznych, gdyż modele te zazwyczaj cechuje niska cena. Kolejną jego ogromną zaletą jest lekka i łatwa w montażu konstrukcja, z którą każdy sobie poradzi. 

Faktem jest, iż brodzik akrylowy nie będzie tak trwały, jak jego odpowiednik wykonany z lanego marmuru, lecz plusem jest to, iż wszelkie powstałe zarysowania można zakryć za pomocą specjalnych środków do pielęgnacji akrylu. Odpowiednie produkty przedłużą życie naszego brodzika i sprawią, że będzie on w nienagannym stanie przez długie lata.

brodziki akrylowe

Brodziki konglomeratowe wyborem wybrednych?

To powiedziawszy, jasnym staje się pierwsza, podstawowa zaleta brodzików konglomeratowych (znanych także jako lany marmur czy też kompozyt) - trwałość i odporność na zarysowania, odpryski i inne uszkodzenia mechaniczne. Cechy te zawdzięcza on właśnie obecności naturalnego kruszonego marmuru w składzie tworzywa, w przypadku naszych produktów jest to często aż 75%. 

Kolejną, niezwykle przez klientów cenioną cechą brodzików z konglomeratu, jest już wcześniej wspomniana przyjemna w dotyku, ciepła powierzchnia. Jak już pewnie się domyśliliście, brodziki kompozytowe cechuje również wyższa, niż w przypadku modeli akrylowych, cena. Jednakże wybierając jeden z brodzików w naszym sklepie można mieć pewność, iż cena odzwierciedla ich wysoką trwałość i jakość wykonania.

Kształt i rozmiar brodzika a jego wykonanie.

Pewnie zastanawiasz się, czy materiał, z jakiego wykonano brodzik, ma wpływ na kształty i rozmiary, w jakich będzie on dostępny. Powszechnym przekonaniem jest, iż brodziki akrylowe, ze względu na swoją reputację jako tańszych, nie występują w zbyt wielu wariantach, a ich dizajn może być dość oporny. W przeciwieństwie do brodzików z konglomeratu, które postrzegane są jako integralna część nowoczesnych łazienek, nie tylko je wyposażająca, lecz także upiększająca.

brodzik osadzony

Gama brodzików akrylowych i konglomeratowych dostępnych w naszym sklepie szczęśliwe rewaloryzuje te przekonania, pokazując nam nową, dizajnerską i funkcjonalną codzienność. Wszystkie nasze brodziki, niezależnie od materiału, z którego zostały stworzone, występują w mnogości modeli. Mówimy tutaj zarówno o kształcie (brodziki narożne, prostokątne, półokrągłe czy kwadratowe), jak też o ich charakterze (tradycyjne głębokie lub nowoczesne, płytkie modele slim).

Codziennie pomagamy wybrać odpowiedni model brodzika.

Nasz szeroki wybór brodzików dostosowujących się do indywidualnych potrzeb i możliwości naszych klientów zadaje kłam stereotypom, które przez lata utarły się na rynku. W sklepie Domarket rozumiemy, że każdy z nas ma inne wymagania co do swojego prysznica, inne wymiary łazienki, inną konstrukcję domu czy mieszkania, czy też po prostu inny gust i budżet. Dlatego właśnie producenci tacy jak Swiss Liniger na stałe zadomowili się w naszym sklepie. Szeroka gama produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb, wysoka jakość idąca w parze, a nie w kontrze, do atrakcyjnej ceny — to wszystko sprawia, że wybór brodzika prysznicowego staje się czystą, nomen omen, przyjemnością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl