Kategorie blog
Lany marmur w Twojej łazience — wszystko, co musisz wiedzieć.
Lany marmur w Twojej łazience — wszystko, co musisz wiedzieć.

Lany marmur to materiał znany i wykorzystywany do produkcji wyposażenia domu już od wielu lat. Zapewne nie raz zdarzyło Ci się spotkać produkty z niego wykonane, zachwalane właśnie ze względu na materiał, z którego zostały zrobione. Jednak czy wiesz, dlaczego właściwie lany marmur jest tak ceniony i popularny? Co sprawia, że tak skutecznie zawładnął on rynkiem wyposażenia łazienek? Postaramy się przybliżyć Ci charakterystykę tego niesamowitego materiału oraz podać parę przykładów, perfekcyjnie ilustrujących jego zalety. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o lanym marmurze w swoim domu.

Czym właściwie jest lany marmur?

Nazwa lany marmur zdradza już nieco z charakterystyki tego tworzywa, znanego także jako konglomerat. Budulec ten składa się z kruszonego marmuru wysokiej jakości, w naszych produktach jego zawartość sięga 70% całości kompozytu. Użycie naturalnego marmuru związanego z poliestrami nadaje substancji niezwykłej trwałości, tak charakterystycznej dla tego minerału. Jego powierzchnia jest niezwykle gładka, a struktura podatna na kształtowanie różnych przedmiotów, takich jak wanny, brodziki, umywalki czy toalety w mnogości rozmiarów i kształtów.

Wszystkie zalety konglomeratu.

Jak już wiemy, kompozyt marmurowy przejmuje podstawowe cechy swojego głównego budulca, czyli jego trwałość. Dzięki temu, tworzywo to cechuje wysoka odporność na wyszczerbienia, odpryski, odbarwienia oraz inne uszkodzenia mechaniczne, na które codziennie narażone jest wyposażenie naszych łazienek. Jest to także materiał antybakteryjny, co znaczy ni mniej, ni więcej, że zapobiega on rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów, dzięki czemu nasz dom staje się jeszcze bezpieczniejszy. Szeroka paleta możliwości sprawia, że jedynie wyobraźnia ogranicza ilość sposobów, na które lany marmur może zostać wystylizowany. Szeroka paleta kolorystyczna, możliwość wtapiania elementów zdobniczych takich jak szkło, kawałki ceramiki czy opiłki szklane, to tylko niektóre z możliwości, jakie daje konglomerat wzornictwu użytkowemu.

Błyskawiczna kariera lanego marmuru w łazience

Zalety kompozytu dla producentów wyposażenia domu są niezaprzeczalne, dlaczego jednak lany marmur stał się tak popularny wśród klientów? Wszystko dlatego, że konglomerat wyróżnia się nie tylko swoimi czysto technicznymi cechami, lecz także swoim charakterem. Materiał ten dobrze absorbuje ciepło, dzięki czemu korzystanie z wanien czy toalet z niego wykonanych jest zawsze przyjemne. Delikatna, idealnie gładka powierzchnia lanego marmuru nie tylko jest miła w dotyku, lecz także łatwa w utrzymaniu w czystości. Nie wiemy jak Ciebie, ale nas to zdecydowanie przekonuje.

Jak dbać o produkty z konglomeratu?

Skoro już poruszyliśmy wątek utrzymania wyposażenia kompozytowego, warto wspomnieć o tym, jak odpowiednio o nie dbać. Wszystkie elementy wykonane z lanego marmuru wymagają regularnego czyszczenia, aby móc trwale zachwycać nas swoim wyglądem. Aby jednak nie naruszyć struktury powierzchni, ważne jest, by używać odpowiednich produktów czyszczących, przeznaczonych do delikatnych powierzchni łazienkowych. Wybierając je, zwróć uwagę na to, aby były to emulsje lub środki drobno ziarniste, nigdy produkty ścieralne lub zawierające kwasy, amoniak lub chlor. Na rynku dostępne są także dedykowane środki pozwalające na usunięcie głębszych rys powstałych wskutek użytkowania, a także woski nabłyszczające, przedłużające żywotność naszego konglomeratu.

Wybieraj tylko najlepszej jakości konglomerat.

Wiedząc już to wszystko o lanym marmurze, pozostaje odpowiedzieć na kluczowe pytanie — jak dobrze wybrać produkty konglomeratowe? Mamy na to odpowiedź, która nie zdziwi nikogo, kto już miał okazję sprawdzić naszą gamę wysokiej jakości wyposażenia łazienek. Gama produktów z konglomeratu, jakie możesz znaleźć na naszej stronie, otwiera przed Tobą ogrom możliwości w tworzeniu własnej przestrzeni. Uznana marka, jaką jest Swiss Liniger, to zawsze dobra decyzja w wyborze producenta wanny, brodzika, toalety czy umywalki. Wszystkie najlepsze modele tej marki, wykonane zawsze z najwyższej jakości lanego marmuru, znajdziesz w naszym sklepie online oraz w naszym warszawskim show roomie.

Zainwestuj w trwałość konglomeratu, który będzie z Tobą przez długie lata. Poczuj odrobinę luksusu w wyposażeniu codziennego użytku i oddaj się przyjemności spędzania czasu w swojej pięknej, funkcjonalnej łazience. Wstąp do nas i wybierz marmur do swojego domu.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl